Komunikacja publiczna w ramach Beskidzkiego Związku Powiatowo Gminnego

Mówią o nas: Radio Bielsko – „4 NOWOZAKUPIONE AUTOBUSY JUŻ SĄ, A BĘDZIE ICH DUŻO WIĘCEJ”

Duże zmiany w PKS-ie. W tym roku tabor spółki zasili 26 nowych autobusów na sprężony gaz ziemny. Tymczasem mniejsze zakupy już dotarły do Bielska-Białej. Jeszcze w tym miesiącu cztery nowe pojazdy wyruszą na trasy…

Cztery nowe autobusy w tym miesiącu wyjadą na ulice regionu. To najnowszy zakup Komunikacji Beskidzkiej. Choć solarisy w dieslu będą nowością w obecnej flocie, to nowe wcale nie są. Zostały wyprodukowane w 2007 roku i jeździły wcześniej w Niemczech. Szefostwo PKS-u zapewnia jednak, że są w świetnym stanie, mieszczą po 93 pasażerów i mają klimatyzację.

To dopiero preludium do naprawdę dużej inwestycji. Do Bielska-Białej w tym roku trafi w sumie 26 nowych autobusów.

Pierwsze 13 pojazdów ma dotrzeć do PKS-u w maju, druga transza solarisów pod koniec roku. Pod ten zakup już przygotowywane jest zaplecze techniczne, które przejdzie remont. Dodatkowo pojawi się nowa ogólnodostępna stacja sprężania gazu ziemnego. Dodajmy, że w sumie tabor liczy obecnie 78 pojazdów.

To tylko część zapowiadanych nowości w Komunikacji Beskidzkiej, wiele z nich dotyczy strategii wizerunkowej. Wraz z pojawieniem się nowych pojazdów ma się m.in. zmienić ich kolorystyka. Ważnym krokiem jest także rozszerzenie działalności internetowej, dzięki której bilety miesięczne można przedłużyć bez wychodzenia z domu.

 

Posłuchaj audycji: https://www.radiobielsko.pl/wiadomosci/4-nowe-autobusy-juz-sa-a-bedzie-ich-duzo-wiecej/44053